Röntgeen

Ortopantomogramm — see on spetsiaalse röntgenuuringu käigus saadav panoraamvõte kogu hamba-lõualuusüsteemist. Määratakse kõikidele üle 15-aastastele patsientidele enne mistahes hambaravi, sealhulgas hambaraviarsti esmaseks või plaaniliseks konsultatsiooniks.

Kuidas uuring toimub?

Ortopantomogramm on suuväline röntgenuuring, mille käigus tehakse ringvõte patsiendi peast, mis on fikseeritud ortopantomograafis spetsiaalse toega. Protseduur on täiesti ohutu ning võtab aega mitte rohkem kui 30 sekundit.

MOLAAR

Milleks on ortopantomogramm vajalik?

Ortopantomogramm peegeldab kogu hamba-lõualuusüsteemi seisundit ning kujutab endast panoraamvõtet. Selle uuringu abil saab diagnoosida anomaaliaid hammaste ja lõualuude arengus ja paiknemises, kaariest (sealhulgas hambaplommi või krooni all), periodontiiti, välja selgitada parodondihaiguste staadiumit, määrata luukoe ja ülalõualuu urgete seisundit jne. Sellise ülevaatliku uuringu põhjal hambaarsti poolt pandud diagnoos on täpne ning sellele järgnev ravi õigeaegne ja kvaliteetne.

Ortopantomogrammi kasutamine ravipraktikas aitab hambaarstidel näha tõepärast kliinilist pilti ning saavutada hammaste ja lõualuude ravis maksimaalselt tõhus ja kauakestev tulemus.

Ortopantomogrammile kirja panema