Hammaste puudumise probleem

Hammaste proteesimine - see on üks tänapäeva võimalustest kaotatud ja plombeerimisele mittekuuluvate hammaste taastamiseks. Selle ravimeetodi mõte seisneb hammaste rea taastamises proteeside abil, mälumisfunktsiooni ennistamises,esteetilisuse taastamises ja koormuse ühtlases jaotamises lõualuuliigesele.

Stomatoloogia peamine probleem seisneb selles, et isegi ühe hamba puudumine võib viia hambarea täieliku deformeerumiseni. Kõrvalolevad hambad nihkuvad puuduoleva hamba kohale,vastasolev hammas vajub toe puudumise tõttu igemest välja.

Ebaühtlane koormus mõjub samuti halvasti hammastele ja alumisele lõualuule. Hambarea tõsised defektid võivad põhjustada hingamisteede- ja seedelundite haigestumist.

Üks parim lahendus hammaste funktsiooni puudulikkuse korral (hammaste arvu vähenemine,esteetilised probleemid) on karkassita proteesimine (IVOCLAR Impress).

Pea kõik tänapäeva stomatoloogiakliinikud pakuvad paljusid proteesimisteenuseid , mis on mõeldud lahendama erineva keerukusastmega probleeme, arvestades siinjuures patsientide majanduslikke võimalusi.

Vaatamata variantide rohkusele, jäävad siiski peamisteks proteesideks eemaldatavad jamitteeemaldatavad proteesid.

Mitteeemaldatavad proteesid.

Metallokeraamika või metallokeraamilised hambakroonid kujutavad endast keraamilise materjaliga kaetud metallkrooni. Hambaproteesimine (alates ühest hambast kuni terve rea taastamiseni) hõlmab endas hamba-lõualuusüsteemi funktsiooni taastamise kuhu kuuluvad hambad, alumine ja ülemine lõualuu, lõualuuliigese lihased ).
Tsirkooniumoksiid – suurepäraste mehhaaniliste omadustega , hea bioloogilisesobivusega ja värvigammaga kõrgetehnoloogiline keraamika.

Viniire kasutatakse hamba kuju-, värvi -ja asetusedefektide kõrvaldamiseks,“hollywoodi“ naeratuse saavutamiseks. Viniir kujutab endast hästi õhukest keraamilist plaati, mis väga tihkelt ja täpselt asetatakse hamba peale. Kuigi portselan on iseenesest väga habras materjal, teeb tänapäeva kinnitusmaterjalide kasutamine ta tugevaks ja vastupidavaks.

Eemaldatavad proteesid.

Büügelproteespuhul aitab metallkaar ühtlustada koormust looduslike- ja kunsthammaste vahel. Büügelproteesi suureks eeliseks on see,et ta ei kata suulage, ja tänu sellele harjumine proteesiga toimub palju kiiremini, ei tekita kõnedefekte,põletikke, ega ole ebamugav söömise ajal.

Nailonproteesid "FLEX"on väga praktilised igapäevasel kasutamisel. Nende valmistamismeetod lubab täpset paigutamist ja kinnitamist. Nailonproteesid oma struktuurilt ei meenuta kummi, nende jäikus on palju väiksem kui plastmassidel. Osaliselt eemaldatavat proteesi kasutatatakse ühe või mitme hamba puudumise korral. Nad on tervenisti valmistatud plastmassist ( v.a. klambrid). Tänu sellele on nad, suhteliselt kerged ja odavamast hinnaklassist. Puuduste hulka kuulub piiratud kasutamise aeg, suur maht suuõõnes ja täielik toetumine igemetele.Kui on vaja ajutist proteesi, on see variant asendamatu.

Plastiline protees. Moodsate tehnoloogiate järgi valmistatud kunsthambad paistavad silma kõrge vastupidavusega ja esteetilise välimusega.

Plaatprotees on tihtipeale ainus võimalus hammaste taastamiseks. Püsib paigal tänu kleepuvusele ja lõualuu anatoomilisele ehitusele.

Tänapäeva tehnoloogia võimaldab kiiret ja täpset proteesi valikut hammaste mõõtmete,kuju ja värvi osas. Kompuutermodelleerimine ja kõrgtehnoloogiliste tööristade kasutamine võimaldab suure täpsusega ja hea kosmeetilise effektiga hambaproteeside valmistamist.

Alustame koos MOOLARIGA?

1.samm. Teie aja kokkuhoiu ja parema planeerimise eesmärgil pakume eelnevat tasuta konsultatsiooni ja proteesi valikuvõimalust arvuti abil:
Kliinikusse on vaja saata digitaalne röntgen-panoraampilt lõualuust.

Digiaparaadiga teete oma näos pildi otse ja küljevaates, ja lisaks vabas vormis pilt kinnise suuga ja naerusuuga. Kõik nimetatud ülesvõtted saadate meile koos oma soovidega ja kontaktandmetega e-maili aadressile info@molaar.ee
2.samm Arvestades lähteandmeid me pakume Teile raviplaani,ajakava ja töö maksumuse.

Nüüd on selge,kuidas lahendada hammaste puudumise probleemi!