Ebameeldiv hingeõhk

Ebameeldiva hingeõhu põhjused

Halb hingeõhk (halitoos) võib olla põhjustatud hammaste, samuti seedetrakti haigustest, mis aga on otseselt omavahel seotud. Mis puutub aga hammaste probleeme, siis põhjustavad halba hingeõhku mikroobide elutegevuse saadused mis tahes nakkuslike protsesside ilmnemisel suuõõnes. Halba hingeõhku võib põhjustada igemepõletik, mis on tingitud ebapiisavast suuhügieenist, seejuures probleem kõrvaldatakse regulaarsete (üks kord kuue kuu tagant) külaskäikudega paradontoloogi-hügieeniku vastuvõtule hambakatu eemaldamiseks, hügieenivahendite valikuks ja korrigeerimiseks ning samuti suuõõne hügieeni koolituseks kodustes tingimustes. Hammaste, igemete ravi ja ennetavad meetmed aitavad kõrvaldada paljusid suuõõnega seotud probleeme.

Ebameeldivat lõhna võivad põhjustada kaaries, pulbi põletik, põletikulised protsessid valesti paigaldatud kroonide, sildade all, mittevastavatest materjalidest valmistatud kroonidega implantaatide, eemaldatavate proteeside või teiste ortopeediliste konstruktsioonide olemasolu.

Halb hingeõhk võib olla põhjustatud ka parodontiidist - hammast ümbritseva koe kroonilisest põletikust. Need on koed, mis ümbritsevad hambajuurt ja hoiavad seda kinni lõualuus (parodondis), paljud ajavad seda segi parodontoosiga (parodontoosi põhjuseks pole mitte põletikulised protsessid, vaid süsteemsed häired organismis, mille tulemusena tekib parodondi atroofia ja tekivad sarnased sümptomid). Meie kliinikus kasutatakse laialdaselt tänapäevaseid meetodeid parodontiidi ennetamiseks ja raviks.

Parodontiit: sümptomid, ravi
Parodontiidi põhilisteks sümptomiteks on veritsevad igemed hammaste pesemise ajal, halb hingeõhk, hammaste kaela paljastumine, hammaste liikuvus, ja igemete turse. Kui ilmuvad parodontiidi esimesed sümptomid, siis peaks konsulteerima arstiga parodontoloogiga, kes määrab asjakohase ravi, mis võib sisaldada kaasaegseid ravimeid, kirurgilist sekkumist, parodondi taskute küretaaži ja palju muud.

Halitoosi põhjuste kõrvaldamise moodused ja ravi
Kui Te avastate endal ebameeldiva hingeõhu, siis pöörduge tingimata eriarsti poole, ärge tegelege enese raviga iseseisvalt ja lõhna eemaldavate vahendite kasutamisega, mis kõrvaldavad vaid sümptomeid, ilma et kaoksid põhjused. Mõnikord piisab ebameeldiva hingeõhu kaotamiseks hammaste professionaalsest puhastamisest, muudel juhtudel on aga vajalik põhjalikum süsteemne lähenemine probleemile. Kui on olemas sellised probleemid nagu parodontiit või hamba põletik, viiakse läbi hoolikas ravi kuni täieliku tervenemiseni.

Kliinikus „Molaar hambaravi„ töötavad oma ala kogenud asjatundjad. Kliinik on varustatud uusimate diagnostikaseadmetega, mis võimaldavad teha kindlaks ja kõrvaldada kiiresti mis tahes sümptomite tõelised põhjused ilma valuta ja Teie jaoks mugavates tingimustes ning garanteeritud tulemusega.